MAK Araştırma İlk Turu İşaret Etti! ‘Kılıçdaroğlu Lehine Bitmesi Muhtemel Görünüyor’

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, katıldığı Halk TV canlı yayınında güncel anket verilerini değerlendirdi. Sahadaki çalışmaların devam ettiğini belirten Kulat, ‘Bizim elimizdeki şu anki veriler, seçimin çok büyük bir ihtimalle ilk turda Kılıçdaroğlu lehine bitmesini muhtemel gösteriyor’ dedi.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala kamuoyu anket çalışmalarını merakla takip ediyor. MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, katıldığı Halk Tv’de yayınında olası seçim sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat, 14 Mayıs’ta düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nin, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu lehine sonuçlanabileceğini söyledi.

Halk TV canlı yayınına katılan Kulat’ın açıklamaları özetle şöyle: Bizim sahada gördüğümüz Sayın Muharrem İnce’ye yönelik ilk başta gördüğümüz o ilgi ve alakanın çok ciddi şekilde aşağıya indiği kanaatindeyiz. Elimizdeki veriler bunu bize gösteriyor. Aşağıya doğru bir iniş trendi gözüküyor.

Son olarak bir detay söyleyeyim; Sinan Oğan’da farklı bir durum oluşmaya başladı. Sinan Oğan hem Milliyetçi Hareket Partisi’nden, İYİ Parti’den ama ağırlıklı olarak oy almaya başladı.

Elimizdeki şu anki veriler, seçimin çok büyük bir ihtimalle ilk turda Kılıçdaroğlu lehine bitmesini muhtemel gösteriyor.

Eğer Muharrem İnce ve Sinan Oğan ikilisinin oy oranı yüzde 5’in üstüne çıkarsa seçimin ikinci tura kalma ihtimali doğar. Elimizdeki veriler toplam oyların yüzde 5’in altında kalacağı yönünde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir