Arda Turan ve Candaş Tolga Işık Rest Çekti: “Ali Sami Yen” Paylaşımı Sport Digitale Kanalını Karıştırdı

Transfer döneminin en çok konuşulan ve spor programlarıyla öne çıkan YouTube kanallarında hareketli saatler yaşandı. Candaş Tolga Işık’ın ilk bölümde Arda Turan’ı konuk ettiği videonun duyurusunun yapılmasının ardından peş peşe ayrılıklar yaşandı. Kanalın kurucu ortağı Doğan Dirim’in ‘Ali Sami Yen’ paylaşımı ipleri kopardı.

Sport Digitale YouTube kanalıyla anlaşan gazeteci Candaş Tolga Işık, ilk programında Arda Turan’ı konuk etmiş ve bir gün sonrası için programın yayınlanacağı duyurulmuştu.

Sport Digitale kanalıyla Galatasaraylı taraftarlarların arasının açık olduğunu hatırlatan Hüseyin Kıyıcı’ya, SD’nin kurucu ortağı Doğan Dirim’den yanıt geldi.

Galatasaray taraftarının izlemeyeceğini söyleyen Hüseyin Kıyıcı’ya Doğan Dirim, ‘Planımız haftaya Ali Sami Yen’i konuk almak’ diyerek cevap verdi.

Bu cevabın ardından peş peşe ayrılık haberleri geldi. İlk olarak Candaş Tolga Işık, Sport Digitale olan anlaşmasının başlamadan bittiğini duyurdu ve videonun yayınlanmamasını istedi.

Sports Digitale kanalıyla henüz başlamayan iş arkadaşlığımızı bugün itibarıyla bitirmiş bulunuyorum. Yaptığım röportajı da yayınlamamalarını rica ettim. Umarım saygı gösterirler. Birlikte çalıştığım tüm emekçi arkadaşlarıma teşekkür ederim. Herkese selamlar, sevgiler.

Arda Turan ise “Ali Sami Yen” isminin alaycı bir şekilde kullanıldığını iddia ederek videonun yayınlanmaması konusunda Candaş Tolga Işık’ın tavrına katıldığını belirtti.

‘Candaş Tolga Işık, hem dostluğuna hem gazeteciliğine sonsuz güvendiğim bir abimdir. Onun olduğu her işte koşulsuz yer alırım. Ama bu ülkede kimsenin, unvanı ne olursa olsun, Türk sporunun ve Galatasaray’ın sembol ismi Ali Sami Yen’in adını alaycı bir şekilde diline dolamasına izin vermem.

Kanalla ilişiğini kestiğini açıklayan Candaş abiye bu hassas ve örnek tavrı için çok teşekkür ederim. Röportajın kaydı sırasında emek veren tüm arkadaşlar haklarını helal etsinler. Bu ülkenin değerlerine saygı bizim şaşmaz pusulamızdır.’

Sport Digitale’de görev yapan Kutlu Akpınar da kanalla ilişiğini kestiğini açıkladı.

Sport Digitale kanalı bu ayrılıkların ardından bir duyuru yayınlayarak, Doğan Dirim ile yolların ayrıldığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir