Gözyaşları İçinde Veda Etmişti: Barış Yarkadaş Son Kararını Açıkladı

‘Özgür Özel seçimi kazanırsa ben mesleği bırakırım’ diyen eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, sözünü tutup gözyaşları içinde mesleğe veda etmişti. Karara ilişkin CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den,  Barış Yarkadaş’a ”Mesleğe geri dön” çağrısı gelmesi işleri değiştirdi. 

Gazeteciliği bıraktığını duyuran Barış Yarkadaş, son kararını verdi.

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda, “değişimciler”in adayı Özgür Özel, ikinci turda 812 oyla, partinin yeni genel başkanı seçildi.

TV100.com yazarı Barış Yarkadaş’ın 16 Eylül’de yayınlanan Kübra Par’la Farklı Açılar programındaki “Özgür Özel seçimi kazanırsa ben mesleği bırakırım” sözleri sosyal medyada gündem olmuştu. Özür Özel’in kazanması sonrası gözler Barış Yarkadaş’a çevrilmişti. Yarkadaş bunun üzerine aktif gazeteciliği bıraktığını açıklamıştı.

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda, partinin yeni genel başkanı seçilen Özgür Özel, Barış Yarkadaş’a yanıt verdi. Kendi başarısı nedeniyle Barış Yarkadaş’ın gazeteciliği bırakmasının doğru olmadığının altını çizen Özel, Yarkadaş’ın gazeteciliğe devam etmesini istedi. CHP Genel Başkanı Özel açıklamasında şu ifadeler kullanmıştı:

‘Özgür Özel’le uzun bir görüşme yaptık. 3 yıl birlikte biz milletvekilliği yaptık. Dolayısıyla biz kendisinin deyimiyle kardeşlik hukukumuz var. Hiçbir şekilde mesleği bırakmamın doğru olmayacağını ifade etti. Mesleği bırakmam halinde çok üzüleceklerini belirtti. Ben de yeniden değerlendireceğimi belirttim.’

Yarkadaş bugün katıldığı canlı yayında son kararını verdi. Yarkadaş, “Yazılarımla da TV100’de olacağım. Ama dediğim gibi aktif gazeteciliği bir kenara şimdilik bıraktık” diyerek sözünü tuttu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir