Güney Koreliler Bu 10 Altcoin’e Saldırıyor

DeSpread Research tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, altcoin ticareti dünyasında Güney Koreliler en aktif katılımcılar olarak ortaya çıkıyor. Rapor, yerel kripto para borsalarında görülen ve Güney Kore’yi küresel rakiplerinin önünde konumlandıran kayda değer işlem hacminin altını çiziyor.

Güney Kore’nin altcoin projelerine yatırımı

Rapor, Güney Kore’nin kripto meraklıları için önemli bir merkez haline geldiğini gösteriyor. Ayrıca bu yıl yaklaşık 6 milyon kripto yatırımcısının kaydedildiğini gösteriyor. Kore Finansal İstihbarat Birimi (KoFIU) anketinden elde edilen verilere göre bu rakam ülke nüfusunun yaklaşık %10’unu oluşturuyor.

Kriptoyu benimseme ve yatırımdaki bu artış daha geniş bir trendle örtüşüyor. Bitcoin’in fiyatındaki durgunluğun ardından, küresel merkezi borsalar Mart ayından bu yana işlem hacminde bir düşüş yaşadı. Özellikle, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası olan UPbit bu noktada dikkat çekiyor.  Temmuz ayından itibaren işlem hacminde küresel dev Binance’den daha iyi performans göstermeyi başardı.

Güney Kore’nin kripto para tercihleri

Genel küresel kripto piyasasının aksine, Güney Koreli yatırımcılar kendilerine özgü bir alım satım modeli sergilediler. Bitcoin, Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve altcoin Avalanche (AVAX) gibi varlıklar küresel ticarette popülerlik kazanıyor. Diğer taraftan bu durum Güney Koreliler belirli altcoinleri tercih ettiklerini göstermiştir. Aşağıda Güney Koreli yatırımcıların ilgisini çeken altcoinler yer alıyor.

Güney Koreliler altcoin projeleri arasında LOOM, XEC ve FLOW’a özellikle yer veriyor. Diğer taraftan STX, BSV ve KAVA da popüler. Ayrıca Kriptokoin.com olarak baktığımızda ZIL, KLAY, CRO ve IOTa da önemli projeler arasında yer alıyor.

Yatırımlar ne anlama geliyor?

Güney Koreli traderların dikkatlerini bu altcoinlere odaklamasıyla kripto para dünyası da projelere bakıyor. Buna göre bu dijital varlıklar bir sonraki boğa koşusu sırasında önemli bir büyüme yaşayabilir. Güney Kore’deki benzersiz piyasa dinamikleri elbette dikkat çekiyor. Kripto para birimlerine yönelik olarak artan ülke yönelimi beraberinde projelerin de büyümesi için imkanlar sağlıyor. Böylece yatırımcılar da başka projelere doğru akış başlatıyor.

Ülkedeki bu yönelim ister istemez altcoin projeleri için ilgi çekici fırsatlar sağlıyor. Diğer taraftan dünya çapındaki yatırımcılar Güney Kore’yi izliyor. Ayrıca yerel talebe yanıt olarak geliştikçe bu varlıkları yakından takip edecek. Küresel kripto ortamı gelişmeye devam ederken, Güney Kore’nin altcoin benimsemesi dikkat çekiyor. Diğer taraftan kripto ticareti üzerindeki etkisi dikkate alınması gereken önemli bir faktör olmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir