İpragaz, Sürdürülebilir Gelecek için Temizlik Seferberliğine Devam Ediyor

Türkiye enerji sektörünün köklü ve öncü şirketi İpragaz, “Temiz Dünya, Temiz Gelecek” mottosuyla çevre bilincini yükseltmeye ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunacak gönüllü etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Dünya, küresel ısınma ve iklim değişikliklerinin her geçen gün artan etkileriyle karşı karşıya. Temiz enerji kaynaklarının başında gelen LPG ile sürdürülebilir bir geleceğe katkı sunan İpragaz, yürüttüğü etkinliklerle de bu alanda farkındalık yaratarak sürdürülebilir bir dünya hedefini tam gücüyle desteklemeye devam ediyor.

Her yıl 21 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde temizlik çalışmaları yapan İpragaz Gönüllüleri, bu yıl da hem şirketin dolum tesislerinin çevresinde hem de Saros Körfezi’nde çöp toplama etkinliği düzenledi. Ege Denizi’nin kuzeyinde yer alan Saros Körfezi’nde yürütülen temizlik faaliyeti kapsamında İbrice Limanı mevkiinde dalış yapan gönüllüler, denizin dibinden kilolarca metal ve plastik atık topladılar.

“Temiz Dünya, Temiz Gelecek” mottosuyla gerçekleşen ve bölge halkı tarafından büyük ilgi ve destek gören bu çevre dostu etkinlik, şirketin depolama ve dolum tesislerinin bulunduğu bölgelerde, doğayı koruma adına atılmış değerli bir adımı temsil ediyor. Bu bilinçle yürütülen temizlik çalışmaları, gelecek nesillere daha temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakma hedefine hizmet ediyor.

İpragaz, sürdürülebilir bir gelecek için enerji sektöründe farkındalığı artırmaya ve toplumu bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlerine devam ederken, aynı zamanda çevresel sorumluluk projelerini de hayata geçiriyor. İpragaz gönüllüleri, şirketin bu önemli misyonunu taşıyarak, doğayı ve çevreyi korumak için her yıl bir araya geliyorlar. Hem İpragaz dolum tesislerinin çevresinde hem de Saros Körfezi’nde düzenlenen temizlik etkinlikleri, bireylerden kurumlara herkesin çevre sorumluluğu almasına ilham kaynağı oluyor.

İpragaz’ın bu etkinliği, çevre bilincinin toplum genelinde yaygınlaştırılmasına katkı sağlarken sürdürülebilir bir gelecek için atılan adımları da teşvik ediyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir