İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri yağmur mesaisinde

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri yağmur mesaisinde

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi tüm ilgili birimleriyle teyakkuza geçti. Başta İZSU Genel Müdürlüğü olmak üzere itfaiye ve fen işleri dairesine bağlı ekipler sahada kesintisiz görev yapıyor. Olumsuzluk yaşanabilecek bölgelerde de önleyici çalışmalar gerçekleştiriliyor. İZSU Genel Müdürlüğü bu akşamdan itibaren Bostanlı, Mavişehir ve Konak, Alsancak kıyılarında deniz kabarması nedeniyle taşkın yaşanabileceği uyarısında bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yapılan meteorolojik uyarıların ardından İzmir’de de etkisini gösteren kuvvetli yağışlar nedeniyle olumsuzluk yaşanan bölgelere müdahale ediyor. İZSU Genel Müdürlüğü, itfaiye ve fen işlerine bağlı yaklaşık 1200 personel ve 250 iş makinesiyle sahada gerekli önlemler alınıyor ve şikayetler doğrultusunda yaşanan sorunlar gideriliyor. İZSU ekipleri, kanal ve yağmur suyu ızgaralarında temizlik çalışmalarının yanı sıra derelerin çevresinde de taşkın riskini ortadan kaldıracak önlemler alıyor.

Deniz kabarmasına dikkat
İZSU Genel Müdürlüğü’nce değerlendirilen hava basıncı, rüzgar ve yağış verilerine göre deniz kabarması ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi. İZSU Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Bostanlı, Mavişehir bölgesi ile geceden itibaren 26 Kasım Pazar günü öğlene kadar Alsancak ve Konak bölgesinde taşkın ve sel riskinin yüksek olduğu vurgulandı. Deniz kabarmasının olduğu zaman diliminde yağışın artması halinde yağmur suyunun tahliyesinde sorun yaşanabileceği belirtildi. Özellikle bu bölgelerdeki araçların tahliye edilmesi, bölge esnafının da önlem alması yönünde çağrı yapıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir