WhatsApp Web ve masaüstü, ‘Bir Kez Görüntüle’ desteğini yeniden sunuyor

WhatsApp Web ve Masaüstü uygulaması, kullanıcıların büyük talebi üzerine, mobil cihazlar dışında bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve videoları yeniden görüntüleyebilme özelliğini geri getiriyor.

Bilinmeyenler için, daha önce bu medyayı görüntüleyebiliyordunuz. Ancak Kasım 2022 itibarıyla, sosyal medya şirketi bu özelliği resmi tarayıcı platformu ve PC uygulamasından kaldırmaya karar verdi. Özellik, geçen yıl gizlilik nedenleriyle kaldırıldı. Ancak nihayet tüm büyük platformlarda tekrar geri dönüyor. Bir kez görüntülenen özellik, son güncellemelerin ardından Web ve Masaüstü için yeniden tespit edildi.

WhatsApp Web ve masaüstü, ‘Bir Kez Görüntüle’ desteğini yeniden sunuyor

WABetaInfo’nun bir raporuna göre, WhatsApp Web ve Masaüstü kullanıcıları, Bir Kez Görüntüle özelliğini kullanabiliyorlar. Bu işlevsellik, masaüstü istemci ve web sitesine yapılan güncellemelerden sonra tekrar işlevsel hale geldi gibi görünüyor. Bu özellik, Windows ve macOS sürümlerinde WhatsApp Masaüstü uygulamasında çalışıyor. Özelliği açıklamak gerekirse, Bir Kez Görüntüle, yalnızca tek bir görüntülemeyle sınırlı olan resim ve videoları göndermenize olanak tanır.

Diğer bir deyişle, sohbet içinde Bir Kez Görüntüle mesajına tıkladığınızda, medya kaybolur ve bir daha erişilemez. Daha önce resim için bir ekran görüntüsü alabilirken, şirket, ekran görüntülerini etkisiz hale getiren bir güncelleme yayınladı. WhatsApp, güvenlik önlemlerini daha da artırmak için yakın zamanda E-posta doğrulaması da ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir